Αντιψυχοπλακωτισμός, αισιοδοξία, γέλιο, μπαλίτσα, ποταπά άσματα, ωραία τρέλα, να φέρουμε... Τούμπα την κάθε στεναχώρια, για να Ζούμε Μεγάλες Στιγμές

Επιστροφή στις νίκες για την Κ17

3-1 την Ξάνθη η Κ17.
Επιστροφή στις νίκες για την Κ17, η οποία κέρδισε 3-1 την Ξάνθη. Ο ΠΑΟΚ απέδωσε ωραίο ποδόσφαιρο κι απώλεσε ευκαιρίες και για άλλα γκολ.

Μόλις στο πρώτο λεπτό ο Πουρναράς εκμεταλλεύτηκε λάθος την αντίπαλης άμυνας και σούταρε για το 1-0. Η Ξάνθη ισοφάρισε στο 32’, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο η επικράτηση του ΠΑΟΚ ήταν καθολική, ειδικά μετά την αποβολή ποδοσφαιριστή της ακριτικής ομάδας.

Το 2-1 έκανε ο Κορέας στο 79’ με πλασέ, έπειτα από ασίστ του Βρακά και το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Παναγιώτου στο 88’, μετά από κόρνερ του Σαπουντζή.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Τάχατος (62’ Σπαρτιάτης), Παναγιώτου, Καλτσίδης (62΄Μουτζούρης), Γρόσδης (80’ Σαπουντζής), Βουτσάς, Καραμπέρης, Βρακάς, Πουρναράς, Αλτιντζής (45΄Κορέας), Ξιφιλίνος (73’ Αβεντισιάν).